Kommenteeri

Tselluliit on ainevahetushäire, mille tulemusel koguneb nahaalusesse sidekoesse liigne rasv, jääkained ja vedelik. Rasvast, jääkainetest ja vedelikust moodustuvad naha all kobarad, mis on võimelised paisuma kuni 50ne kordseks.

Tselluliit ehk tundud kui apelsinikoore nahk.

Mõistet tselluliit kasutati esmakordselt 1920. aastatel spa ja iluteenuste pakkumistes, et reklaamida nende teenuseid. Sõna tselluliit hakati rohkem kasutama inglisekeelsetes trükistes 1960-ndate aastate lõpul, mil hakkasid ilmuma selle teemalised publikatsioonid ajakirjas „Vogue“.

Mis üldse on tselluliit ja kuidas see tekib?

Tselluliit on ainevahetuse häire,  mille tulemusel koguneb nahaalusesse sidekoesse liigne rasv, jääkained ja vedelik. Tselluliidi puhul on keha verevarustus ja sellega seoses ka kogu organismi töö häiritud, kuna liigne rasv, jääkained ja vedelik suruvad organismi vere- ja lümfisooned kokku. Seetõttu takistab tselluliit organismile omase normaalse toimimise ja puhastumise protsessi.

Enamasti kimbutab tselluliit naisi, kuna naiste sidekude meenutab kalavõrku ning seal olevatesse aukudesse saavad need rasva ja vedeliku mügarikud tekkida. Meeste sidekude on tihedam ja selles ei ole sarnaseid tühimike, kuhu mügarikud saaksid üldse ladestuda. Tselluliiti leidub tavaliselt alakehal, eriti probleemsed kohad on puusad, reied ja tagumik.

Mis on tselluliidi tekkepõhjused?

Tselluliidi tekkepõhjused on siiani lõplikult ebaselged. Kuid on selge, et see on kaasaja probleem, mille tekkepõhjused on nii geneetilised, hormonaalsed, seotud toitumise ja liikumisega. Samas ei saa öelda, et tselluliit on seotud ülekaaluga. Selle probleemi all kannatavad ka paljud naised kelle kehakaal ja keha rasva protsent on normis, kes toituvad tervislikult ja teevad regulaarselt treeningut. Siiski tekib ka neil tselluliit. Kuna tselluliidi teket seostatakse ka stressiga, siis on ilmselt mitmete tegurite kokku langemine koos geneetilise ja hormonaalse taustaga see, mis tekitab ka tervete eluviisidega ja füüsiliselt aktiivsel naisel tselluliidi. Ennast süüdistada selles ei maksa.

Kuidas vabaneda tselluliidist?

Tselluliit on tänapäeval üks murettekitavatest nahaseisunditest, mille lahendamisega tegelevad kõik, nii kosmeetikatööstust kui teadus. Uuritakse ravivõimalusi kuidas vähendada tselluliiti ning säilitada tulemus, mis on raviga-hooldustega saavutatud.

Aparaatseid kehahooldusi, mis vähendavad tselluliiti on tehtud paarkümmend aastat. Proovitakse ja katsetatakse erinevaid tselluliidihooldusi, kuid uuringud näitavad, et kõige tõhusamad tselluliidiravi ehk tselluliidi vähendamise ja kontrolli all hoidmise meetodeid on tänapäeval aparaatsed mitteinvasiivsed kehahooldused, mis kasutavad kolme komponenti: RF- ehk raadiolaine, vaakummassaaž ja lipolaser.

1.     Raadiolaine -RF, (või ka infrapunane kiir), mis kannab soojusenergiat hooldatavale piirkonnale, soojendab nahka üle 42 kraadi. Raadiolaine soojendab kudesid 5-10 mm sügavusele ning soojendamisest tingitult suureneb hapniku rakusisene levik, paraneb rakusisene mikrotsirkulatsioon ja ainevahetus ning paraneb naha elastsust. Raadiolainel on teadulikult tõestatud pinguldav toime.

2.     Vaakummassaaž (650mmHg) stimuleerib lümfiringet ja parandab verevarustust. Vaakum võimaldab imemisega kanda energiat sügavamale kudedesse, tekkib pinguldav toime sidekoele ning väheneb rasvakude.

3.     Lipolaser ehk madalal lainepikkusel laserkiir, mis parandab naha ainevahetust ja stimuleerib vereringet.

Teaduse saavutused on 21 sajandil leidnud rakenduse selle ülemaailmse probleemi lahendamiseks. Kõik teised mehhaanilised teraapiad nagu: käsimassaaž, harjamine, rullmassaaž, külmutamine, tavaline vaakummassaaž või kosmeetilised kreemid ei ole nii tõhusad ja tulemuslikud kui kolmel eelpool nimetud meetodil töötavate aparaatidega teostavad hooldused.

Aparaatseid tselluliiti vähendavaid kehahooldusi on uuritud USA-s, Aasias ja Euroopas ning nende toime ja uuringu tulemuste kohta on avaldatud ka publikatsioone.

Tselluliiti saab oluliselt ja ohutult vähendada mitteinvasiivsete seadmete kasutamisega. Sellised seadmed kasutavad tselluliidiraviks bipolaarse RF, laser või infrapuna valgust ja mehaanilist massaaži. Kolmel meetodil töötavad aparaatsete hoolduste tulemused on kõige paremad ja kestavad kõige kauem.

POWERShape kehahooldus, mida pakume meie salongis kasutab just neid kolme meetodit.

Mida teeb POWERShape tselluliidihooldus?

 • Algatab kogunenud rasvakobarate loomuliku lagunemise nahaalustes kudedes.
 • Kiirendab kudedest vedeliku eemaldumine.
 • Parandab vere - ja lümfiringlust, mille tulemusel paraneb kudede ainevahetus.
 • Tugevdab kapillaare ja naha kvaliteeti.
 • Koorib nahka ja toetab naharakkude uuenemist.
 • Raadiolaine soodustab hoolduses kasutatava tselluliidivastase õli imendumist sügavamale nahka kui tavamassaaž.
Täpsem info  lehel: tselluliidiravi.

Kas ja kui kaua püsib aparaatse tselluliidihooldusega saavutatud tulemus?

Vastus sellel küsimusele on järgmine. Tulemuse püsimine on individuaalne. Kuna tselluliidi kaks tekkepõhjust on: geneetilised ja hormonaalsed, siis seetõttu kipub mingi aja pärast rasv ja vedelik uuesti kobaratesse kogunema ning tselluliit hakkab tagasi tulema. Seetõttu on vajalik ja soovitav teha regulaarselt kehahooldusi lümfi- ja vereringe parandamiseks, et saadud tulemust hoida. Kõige parem on tulemuse hoidmiseks teha probleemsele piirkonnale kahehooldust üks kord kuus. Või siis 2-3 kuu tagant üks väiksem näiteks 3 – 5 hooldusest koosnev kuur. 
Aitab ka pressoteraapia ehk aparaatne lümfidrenaaž.

Mida saab ise ette võtta, et tselluliiti vähendada? 

 • Organismi puhastamine ja antioksüdantide tarbimine. Juua päevas vähemalt 1,5-2 liitrit vett. Loe organismi puhastamise kohta siit. /blogi/organismi-puhastamine
 • Füüsiline treening, mis on suunatud just probleemsetele piirkondadele: jalad ja tuharad. Kõndimine, väljaasted, kükid, rattasõit, jala tõsted üle tooli seljatoe.
 • Kogu keha ergutamine ja ainevahetuse parandamine. Ainevahetust ergutavad veeprotseduurid: vann, mullivann, massaaži- juga- jm stimuleeriv dušš. 
 • Massaažid. Meemassaaž. Aitab organismist välja tuua toksiine ja organismil puhastuda. Kupumassaaž stimuleerib verevarustust ja aitab toksiine väljutada. Massaaž, spetsiaalse puidust või plastist kujundatud nupukestega, mis stimuleerib lümfiringet.  
 • Kuivharjamine. See protseduur aitab kui teha seda regulaarselt iga päev. Aitab naharakkudel uueneda ja parandab naha  verevarustust. Kuivharjamise harja saab osta meie e-poest siit.
 • Keha koorimine kohviga või kofeiini sisaldavate kehakoorijatega. Kohvist saab ise valmistada koos õli ja meresoola või suhkruga mõnusa kehakoorija. Vaata kehahoolduse kohta siit. /ilunipid/nao-ja-kehahooldus

Kasutage koduses kehahoolduses massaažiks ja vannivette tselluliiti vähendavaid õlisid: sidrun, rosmariin, apelsin, eukalüptiõli. Samuti on tselluliidivastase toimega merevetika ekstrakt. Massaaži tehes lisage eeterlike õlisid baasõlile. NB! Eeterlike õlisid ei tohi otse nahale panna. 

Uuringuid aparaatsete meetodite mõjust tselluliidi vähendamisel on tehtud paarkümmend aastat. Publikatsioone tselluliidiravi aparaatsete meetodite kohta leidub aastatest 2003 - 2005 US National Library of MedicineNational Institutes of Health

Uuringute kohta saab täpsemat infot veebilehtedelt ja artiklitest:

Cellulite – an overview of non-invasive therapy with energy-based systems
Cellulite treatment using a novel combination radiofrequency, infrared light, and mechanical tissue manipulation device
Treatment of Cellulite with optical devices: An overview with practical considerations
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21981326
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18991154
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23465032

Lisa kommentaar

Email again: