Miks meie kaal tõuseb ja ei lange - maitsetugevdaja naatriumglutamaat, MSG, E621

Blogi

Kommenteeri
Miks meie kaal tõuseb ja ei taha langeda? Selleks võib olla mitmeid põhjus, kuid järjest rohkem seostatakse ülekaalulisuse ja diabeediga maitsetugevdajat naatriumglutamaati (E621), tuntud lühendina MSG ((mono)soodium glutamaat).
Kindlasti on ülekaalulisuse taga mitmeid erinevaid tegureid ja iga inimese puhul tuleks läheneda individuaalselt. Järjest rohkem on tehtud uuringuid meie igapäevatoidusse pandud lisaainete – e-ainete kahjulikust mõjust organismile ning ülekaalulisuse tekkimist ja II tüüpi diabeeti seostatakse aina rohkem naatriumglutamaati E621 – MSG.  Samuti olen mina veendunud, et suur roll selles on e-ainetel, kui kaal tõuseb ja ei taha langeda.

Me võime arvata, et sööme puhast ja kontrollitud toitu, sest teisti ei saakski see meie tavamõistuse järgi olla, kõik kahjulik ained peaks ju meie väga reguleeritud elus olema keelatud. Kui e-ained on lubatud, siis meil võib tekkida ekslik ettekujutus, et need ei ole seetõttu kahjulikud. Just nimelt, see ongi ekslik ettekujutus, sest tegelikult „puuduvad“ või ei avalikustata piisavalt e-ainete kahjulikkuse kohta teaduslikud uuringud. Kuna e-aineid vajavad suured toitu tootavad korporatsioonid üle maailma ning kuna suured korporatsiooni omavad suuri rahasid, mida on vaja teaduslikeks uuringuteks, siis seetõttu ei räägitagi nendest piisavalt, st mitte nii piisavalt, et info e-ainete kahjulikkusest jõuaks inimeste teadvusesse.

Loe edasi artiklit minu kodulehelt:

http://naine50pluss.ee/maitsetugevdaja-naatriumglutamaat-e621-msg-voib-tekitada-murgistuse/

Lisa kommentaar

Email again: