Kommenteeri

Professional Beauty Londoni ilumess

Londonil on olnud maailma moe- ja ilutööstuses väga oluline roll aastakümneid. 25.-26. veebruaril 2018.a. toimus London ExCeli messikeskuses juba kolmekümnes ilmess Professional Beauty London. 
Mina külastasin seda messi kolmandat korda ja olen iga kord väga rahul olnud. Olen küll siiani käinud kui külastaja, ei ole olnud eksponent, kuid olen näinud seal ka Eesti ettevõtteid oma tooteid müümas ja presenteerimas. Olen käinud sealt endale energiat saamas, hankimas uusi ideesid, uusi teenuseid. Tunnetamas, mis maailmas toimub ja kuhu suunda me liigume. Kahjuks on nii, et Eesti on pisike ja siia ei jõua ega trügi kiiresti suured firmad oma tooteid ja teenuseid pakkuma. Seetõttu kui meie väikese Eesti väikeste ettevõtete omanikud, juhid ja töötajad ei käiks väljaspool, siis ei jõuakski paljud head asjad meie õuele.

Wellness Studio ehk meie poolt pakutavatest teenustest olen leidnud Londonist mitmeid teenuseid, mida me oleme pakkunud juba paaril aastal, kuid näen ja kuulen, et paljud inimesed ei ole sellistest teenustest ja toodetest midagi veel kuulnud.
Näiteks olen ma Londonist leidnud valgusteraapia, näojoogaga tutvusin ühel messil, ChinUp maski, mis on väga uuenduslik ja suurepärane lõuaaluse hooldus. Veel olen sealt leidnud põnevaid tooteid nagu: Jouvé kreemid, mis koheselt kortsud siluvad. Mikrokristallidega depilatsioonikomplektid, mis sobivad suurepäraselt tundlikule nahale ja on head reisile kaasa võtta.

Paljud uuenduslikud tooted, mis sinna tulevad on pärit Lõuna-Korest ja USA-st ning London on esimene linn Euroopas kuhu soovivad nende toodete esindused ennast sisse seada. On selge, et Riiga näiteks ja ka Hispaaniasse, Itaaliasse jõuavad sellised asjad sageli läbi Londoni messi. Seega võime uhkusega tõdeda, et tänud sellel messil osalemisele on nii mõnigi teenus või toode jõudnud Eestisse juba varemgi kui ehk Soome või Rootsi.

See ei ole mitte ainult oma toodete ja teenuste tutvustamise koht, see on rahvusvaheline sündmus. Professional Beauty'l toimuvad rahuvusvaheline tootjate ja turustajate foorum ja maailma SPA ja Wellnessi foorum - kongress. Toimuvad erinevad koolitused, erinevates iluvaldkondades, seminarid ja töötoad (workshopid). Messil oli esindatud üle 800 brandi. Antakse auhindu, valitakse valdkondade parimad tegijaid, tunnustatakse uuenduslikke tooteid ja teenuseid jne. Auhindu antakse erinevates kategoorijates ning see on pikem protsess kui ainult 2 päeva. Seminarid ja workshopid olid jagatud 8-sse erinevasse kategooriasse.

Messiala on hästi kompakne ja jagatud teenuste ja toodete ning valdkondade järgi sekotoriteks kus ka paralleelselt toimuvad showd ja esitlused. Näiteks on ühel alal kulmud, silmad jne. Teisel alal vahatamised, kolmandal juuksurid. Juuste poolel toimuvad pidevalt laval erinevate lõikuste ja soengute tegemise esitlused. Sellel aastal oli eraldi pruutide ja pulma ala, kus tehtid pruutidele soengud, meik jne, jne.

Uus oli sellel aastal veel Hiina tootajate ala, mis oli eraldi, samuti oli Korea ala. Järjest suuremal alal ja rohkem on igasuguste iluseadmete esindajaid. Samavõrra väiksemaks on jäänud ilusüstide müüjate ja nende teenuste presenteerimine. Need on minu kolme aasta võrdlused ja muljed. On selge, et need valdkonnd, mis on olnud ja tegustenud juba mitmeid aastaid ei vaja nii palju tutvustamist kui uued. Seega kasvav trend on masinad ja tehnoloogia, mis vähendab kindlasti ilusüstide ja süstimiste osakaalu. Tulemused on ka palju paremad ning teenus ohutum ja väiksemate tüsistuste võimalustega. Seadmetega on võimalik kreeme, seerumeid ja naha struktuuri parandavaid aineid valutult viia naha sügavamatesse kihtidesse ja käivitada naha loomulik uuenemise protsess. Mis on loomulikult jätkusuutlikum kui ainult täitesüstid. Seadmed muutuvad samuti järjest turvalisemaks ning nende kasutamiseks ei ole vaja eraldi meditsiinilist haridust. Tavaliselt tehakse ühepäevased väljaõpped seadmete turustajate poolt. Samuti on väiksem osakaal kreemide jm toodete müüjatel, sest tundub, et see äri kolib järjest rohkem ja rohkem netipoodidesse.
Päris suurel alal esindatud ja populaarne on Londoni messil olnud alati nö Warpaint kosmeetika ja make up. Sellel aastal olid mõlemal päeval selles valdkonnas ka seminarid kuidas teha, mis on trendid ja ka ökotooted. Muidugi on Inglismaal tradistioone palju ja traditsioonilisi ning uusi üritusi-sündmusi, mille jaoks ennast ära dekoreeritakse, sestap on selles valdkonnas pakutavad tooted ja teenused seal iga aastaga kasvanud.
Võrreledes eelmise aastaga oli päris palju juurde tulnud  isepruunistuvaid kreeme, tooteid ja sprey päevituse tegemise komplekte jm selle valdkonna inventari pakkuvaid firmasid. Kus tuleb juurde tegijaid, teenused ja tooted muutuvad kättesaadavamaks, siis kliente rõõmustab see, et hinnad langevad.
Kui küüne, silma värvid on värvilised ja sädelevad ja kulmud ning kunstrpismed jätkuvalt trendikad, siis kreemid, seebid, shampoonid jm nahahooldus liigub loomulikult naturaalsuse suunas. Trendikad on seerumid, õlid, kehavõid. Kõik purgid ja potsikud on valgel või heledal keermjal taustal. Ilusad muidugi, lõhnavad hästi ja tundusid nahale ka head olevat.
Eraldi alal on aroomidele ja aroomiteraapiale, mis on Londonis olnud alati populaarne ning samuti wellness ja massaažiteenused, mis on ilumessi osaks alati olnud.

Seminarid ja worshopid on alati olnud asjalikud. Sellel aastal ei olnud kahjuks enam ühtegi tasuta workshopi, kuid see tasu mis maksta oli vaja ei olnud kõrge. Mina sain ühe seminari 1.5£, kuna ostsin Delux pileti varem. Muidu oli tavahind seminarile 3£, mis pole ka kallis. Osalesin pühapäeval kahel seminaril ja esmaspäeval kolmel seminaril. Mõtlesin, et kui ma saan igalt seminarilt vähemalt ühe hea idee või mõtte, siis see on 1.5£ eest väga super. Tegelikult sain igalt seminarilt vähemalt paar ideed ja head mõtet. Veel mitmedki muud seminaride teemad olid inspireerivad ja huvitavad, kus oleks tahtnud osaleda, aga kuna iga seminar kestis 50 min, siis poleks jäänud mul aega messialal ringi vaatamiseks. Õhkkond ja keskkond seal on olnud alati meeldiv, töine ja kuigi inimesi on palju, siis tegelikult on seal sellisel üritusel olemine palju rahulikuma õhkkonnaga ja sõbralikum kui kahjuks Eestis kohad kuhu tuleb kokku näiteks ainult sadakond inimest. Sealsed inimesed on harjunud, et tuleb seista järjekorras ja on harjunud, et ümberringi on teised inimesed ning ei trügi, on sõbralikud, leplikud ja lasevad teised uksest enne sisse ja välja ning loomulikult vabandavad kui sina neile näiteks otsa trügid või jalale astud.

Mina olen nende käikudega väga rahul olnud ja nii ka seekord. Sain oma mõtted ja ideed mida ma otsima läksin kätte, sain postiivset energiat.

Lõpetuseks kutsun teid kõiki Tartus toimuvale koguperemessile Ilu 2018, mis toimub 2.-4. märtsil Tartu Messikeskuses. Sellel aastal osaleme seal ka meie ning tutvustame tooteid ja teenuseid, mille olen leidnud Londoni ilumessilt. Mitmeid teenuseid saate ise kohapeal proovida.
Kohtumiseni Tartus Ilumessil!

Lisa kommentaar

Email again: